اسمز معکوس (RO) - اولترافیلتراسیون (UF) - ضدعفونی آب با اشعه فرابنفش (UV)

شماره های تماس: 88440102 - 88427972

تلگرام آواب صنعت

کانال تلگرام آواب صنعت

آغاز ساخت ۱۰۷ تصفیه خانه آب

مدیر سایت
چهارشنبه 19 آبان 1395
1352

به گزارش صبحانه ، بهنام وکیلی کمبود منابع مالی و کمبود منابع آبی را دو گلوگاه عمده در بخش آب و فاضلاب کشور عنوان کرد و افزود: این دو گلوگاه باید مدیریت اساسی شود.
مدیر دفتر بهبود روش های بهره برداری فاضلاب شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به اینکه عمده فعالیت شرکت های آب و فاضلاب خدماتی بوده است، تصریح کرد: توسعه و نوسازی و بازسازی ظرفیت ها، بهره برداری و تعمیرات و نگهداری بهینه مدیریت تقاضای خدمات آب وفاضلاب از عمده ترین ماموریتها است.
این مقام مسئول در تشریح آخرین وضعیت صنعت آب و فاضلاب در کشور اظهار داشت: درصد جمعیت تحت پوشش تاسیسات آبی در مناطق شهری ۹۹.۲ درصد و در مناطق شهری ۷۲ درصد است و همچنین این میزان برای تاسیسات فاضلابی در مناطق شهری ۴۴.۳۵ و در مناطق روستایی ۰.۳۶ است.
وکیلی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در مدار بهره برداری را برای شهرها ۱۶۰ شهر و برای مناطق روستایی ۳۵ روستا عنوان کرد و ادامه داد: تعداد شهرها و روستاهای دارای تاسیسات فاضلاب ۲۸۶ شهر و ۴۲ روستا است که در حال حاضر ۱۰۷ تصفیه خانه در حال ساخت است.
وی با تاکید بر اینکه چالش اساسی شرکت های آب و فاضلاب افزایش جمعیت با پیشرفت در بهداشت است و یادآور شد: وقتی افزایش جمعیت و پیشرفت بهداشتی رخ می دهد در کنار آن افزایش تقاضا در امر آب و فاضلاب ایجاد می شود که در نتیجه با افزایش خدمات و کاهش منابع آبی مواجه خواهیم بود.

منبع خبر: تی نیوز

گالری تصاویر برای این خبر وجود ندارد !

;

هیچ نظری ثبت نشده است !

نظر شما !

اخبار مرتبط

;